Postup při realizaci

Lité podlahy krok za krokem

Jak na litou podlahu?


Stejně jako každé jiné řemeslo si i lití podlah vyžaduje konkrétní podmínky a postup při provádění. Realizace litých pryskyřicových podlah se skládá z několika kroků.

  1. Příprava podkladu
    Základem kvalitně vylité podlahy je dobře nachystaný podklad. Mezi nejčastější úpravy patří broušení, tryskání abrazivními materiály, frézování, pemrlování (mechanické opracování kamene a betonu) a další. Nerovné podklady se pak vyrovnávají litou, samonivelační, cementovou nebo sulfátovou stěrkovou hmotou či epoxidovými maltami. Pokud se v podkladu objevují trhliny, je potřeba je stabilizovat. Trhliny se nasytí epoxidovou pryskyřicí nebo se „sešijí“ vlepenými ocelovými sponami, které se vloží přímo do kolmých řezů provedených přes trhlinu.
  2. Penetrační a egalizační pryskyřicová vrstva
    Tato vrstva (nebo vrstvy) má za úkol kvalitně spojit podklad s vlastním užitným podlahovým povrchem. Uzavírá a utěsňuje pórovitý, většinou minerální podklad.
  3. Nosná vrstva podlahového systému
    Tělem každé pryskyřicové podlahy je většinou litá vrstva, která propůjčuje podlaze různé požadované vlastnosti, jako je třeba odolnost vůči namáhání. Tato vrstva může sloužit jako konečná úprava povrchu.
  4. Pečeticí vrstva podlahy
    Litou pryskyřicovou podlahu je vhodné opatřit finální dokončující vrstvou. Za tímto účelem se často používá nátěr nebo lak, který soubor všech vrstev uzavírá a ošetřuje. Povrchu podlahy navíc propůjčuje nezanedbatelné estetické a funkční kvality.

Jak litá podlaha vypadá?

Prostor pro vaše dotazy

Zaujaly vás lité podlahy a chtěli byste to probrat s odborníkem? Nebojte se a zavolejte Markovi na ‭733 441 240 nebo vyplňte formulář a on se vám ozve zpět.